Havsnätverket Ost: Diskussions- och planeringsträff
Välkommen till Havsnätverket Osts nästa diskussions- och planeringsträff. Alla som vill vara med och göra skillnad för Östersjön, Mälaren och våra sjöar är välkomna.
Vi är en arbetsgrupp under Naturskyddsföreningen i Stockholms län. Träffen är för alla som är intresserade av att engagera sig för havs- och vattenfrågor inom Stockholms län. Vi kan planera allt från strandstädningar och seminarier till politisk påverkan och Nämdöskärgårdens nationalpark.
Under träffen pratar vi om senaste nytt inom Östersjö- och vattenfrågor inom länet. Vi fortsätter planera för olika aktiviteter och saker vi vill göra framåt.
Vi bjuder på fika (mackor, kaffe, te) under träffen.
Klicka gärna i Facebookevenemanget och föranmäl dig gärna genom den här länken: https://www.medborgarskolan.se/arrangemang-sok/havsnatverket-ost-1458379/apply/
Var: Medborgarskolans lokaler på Hagagatan 23A, nära Odenplan
När: 18:30-21:00 måndag 28 april
För vem: Du behöver inte vara medlem i Havsnätverket Ost eller Naturskyddsföreningen för att komma på träffen, men bli det gärna
Välkommen på en träff och prova!
Träffen görs i samarbete med Medborgarskolan.